Mumyalanmış Yosun

Hizmetlerimiz

Yosun duvar uygulaması, doğal yosun malzemesinin özel işlemlere tabii tutularak doğal olarak sürdürülebilir hale getirilmesiyle oluşan dekoratif bir uygulamadır. Yosun duvarlar, ‘Yeşil Duvar, Yaşayan Duvar’ gibi farklı isimlerle de anılmaktadır. Yeşil duvarlar mekanlara dekoratif olarak bir ambiyans vermenin dışında, mekanları iyileştirir, gürültüyü absorbe eder, hava kalitesini yükseltir.

Profesyonel Hizmetler

Stabilize (Şoklanmış) Yosun

Stabilizasyon, yosunun doğal yapısının korunarak özel bir madde ile sabitlenmesi işlemidir. Uygun şartlar altında uzun yıllar görünümünü korumasını sağlayan şoklama işlemi yosunun yaşamsal faaliyetlerini yitirmesini , ancak dokusunu ve rengini korumasını sağlar. Bu nedenle stabilize yosunlar düzenli bir bakıma ihtiyaç duymazlar.

 • Provence Moss (Tavşan Yosun)
 • Lichen Moss (Renkli Yosun)
 • Ball Moss (Top Yosun)
 • Flat Moss (Kara Yosunu)
Stabilize (Şoklanmış) Yosun

Özellikleri

 • Antibakteriyeldir, parazit ve böceklenme yapmaz.
 • Estetik ve ekolojiktir.
 • Fotosentez yapmazlar; hacmi sabit ve kontrol altında kalır.
 • Stabilize bitkiler mükemmel bir çözümdür. Göz alıcı ve egzotik bir havası vardır.
 • Ses yalıtımı sağlarlar.
Stabilize (Şoklanmış) Yosun

Uygulama Koşulları

Doğrudan güneş ışığına maruz kalmayacak şekilde konumlandırılmalı ve hava akımının yoğun olduğu yerlerden uzak tutulmalıdır.

Genel olarak insanların konforla yaşadıkları tüm alanlarda güvenle kullanılabilir.

Stabilize (Şoklanmış) Yosun

Kullanım Alanları

Mumyalanmış bitkiler, çok yönlü kullanım olanaklarıyla sadece peyzaj sektöründe değil, tasarımın her kulvarında sanatçıların da kullanabileceği yeni nesil çözüm ortağıdır.

Ürünler; kapalı havuz çevrelerinde sauna ve spa merkezlerinde, ofisler, hava alanları, güzellik salonları, oteller, okullar, kültür merkezleri, fuar stantları, hastaneler, cafeler, alışveriş merkezleri, restoran, mağaza, evler, davet ve organizasyon, mimari projeler, canlı bitkilerin yaşayamadığı tüm kapalı alanlarda ve her sektörde estetik ve görsel anlamda üstün performans sergilemektedir.

Canlı

Dikey Bahçe Duvarları

Modern şehirler geniş duvar yüzeyleri sunmaktadır ve bunlar bazı durumlarda caddeler boyunca yüksek yapılar şeklinde seyredebilir. Bu alanların hepsi bitkilendirme için uygun olmayabilir ama büyük çoğunluğu uygundur ve son yıllarda bu yapılar ve cepheler bitkilendirilerek değerlendirilmektedir. Bina ve duvar yüzeylerinin bitkilendirilmesi için bitki örtüsüyle kaplı dikey bahçe sistemleri üzerinde durulması yeni yapı tekniğine iyi birer örnektir.

Dikey bahçelerde yapı sistemleri genel olarak hidroponik yani topraksız bitki yetiştirilmesinin amaçlandığı sistemlerdir. Dikey Bahçe sistemlerinde taşıyıcı konstrüksiyona dikey olarak tespit edilen su geçirmez panellerin üzerine tutturulan jeotekstil katmanlar, sistem içerisinde bitki besini ihtiva eden su ile sürekli nemli tutulmaktadır.

Hidroponik bir teknikle tohumlar, çelikler ya da hali hazırda yetişmiş olarak bitkiler özel hazırlanmış keçe tabakalarına yerleştirilir. Kökler bu keçe tabakası tarafından sabit tutulur ve böylece hava sirkülasyonu sağlanır. Keçe çürümeye karşı dayanıklıdır ve onun yüksek kapilaritesi (kılcallığı) su dağıtımının iyi bir şekilde gerçekleştirilmesine izin verir. Bu daha sonra hafif metal çerçeveye perçinlenmiş su geçirmez zar niteliğinde 10 mm kalınlıktaki bir su geçirmez katmana monte edilir. Keçe; nemi ve besinlerin ilave edilmiş olduğu suyu devamlı korur. Ayrıca sulama ve gübreleme otomatik bir şekilde gerçekleştirilir.

Dikey bahçeler son yıllarda doğayla bütünleşen kentsel alanlara yeni bir yapı kültürü anlayışı getirmiştir. Dikey bahçeler farklı ölçeklerdeki bina cephelerinin veya duvar yüzeylerinin dikey boyutlarının değişik türlerdeki bitkilerle bezenmesi sonucu oluşan ekolojik ve sanatsal yapılardır.

Dikey bahçeler ekolojik boyutta ele alındığında, dünyanın içinde bulunduğu kentleşme ve yapıların modernleşme sürecinin iklim üzerindeki etkilerinin irdelenmesi gerekecektir. Böylece yeşil alanlara ve yeşil alanların farklı bir yorumu olan dikey bahçelere gereksinimin önemi anlaşılacaktır.

Dikey Bahçe Uygulamalarının Avantajları

Tasarımlarınızda dikey bahçe uygulamasına yer vermeniz, size yalnızca estetik görünüm sağlamakla kalmaz, aynı zamanda birçok avantaj sunar. Dikey bahçe uygulamaları:

 • Mimari yalıtıma ve izolasyona yardımcı olur.
 • Her zaman dinamik kalarak mekânı canlı tutar.
 • Dış ve iç mekanlar dahil olmak üzere her yerde kullanıma uygundur. Kullanım alanı kısıtlı olan yerlerde bile yer kaplamadan ortama uyum sağlar.
 • Yetersiz veya küçük alanların da yeşermesini ve canlanmasını sağlar.

Son zamanların vazgeçilmez dekoratif ürünü dikey bahçeler, duvar yüzeylerinin ve binaların bitkilendirilmesini sağlamak için yapılan etkili uygulama yöntemlerinden biridir.

Hem estetik görünüm sağlamak hem de çevre dostu tasarımı desteklemek için dikey bahçe uygulamalarımızdan faydalanabilirsiniz.

Yapay Yosun Duvar

Doğal Görünümü Mekânlarınıza Yansıtın

Hayatımıza renk katan yosun duvar dekorasyonları, doğanın izlerini her yerde hissetmek için ideal!

Rengi solmadan, canlılığını koruyarak uzun seneler boyunca kullanıma uygundur.

Doğal görünümlü yapay yosunların dekoratif ürünlerle buluşarak hayatınıza renk katmasına, doğayı evinizde hissettirmesine hazır olun!

Yapay Yosun Duvarın Avantajları

 • Yapay Yosun Duvarın Avantajları
 • %100 alev geciktiricidir. Yangın oluşumunu engeller ve duvar yapısına zarar vermez.
 • UV ışınlarına karşı dayanıklıdır. Doğal güneş ışığına maruz kaldığında rengi solmaz.
 • Birden fazla dekorasyon amacı için kullanıma uygundur.
Yapay Yosun Duvar

Özellikleri

 • Anti UV Özelliktedir
  Yapay duvar bitkilerimiz, hem doğal görünümlüdür hem de UV ışınlarına karşı 2000 saate kadar dayanıklıdır. Her türlü ortama uyum sağlayabilirler.
 • Her Amaca Uygundur
  Küçük ölçekli veya büyük ölçekli fark etmeksizin bütün dekorasyon fikirlerinize uygundur. Dekorasyon ihtiyacınızı ve amacınızı karşılamakta en başarılı seçenek yosun duvardır.
 • Özel Olarak Tasarlanabilir
  Zevkinize göre farklı ve özel tasarımlarla doğal görünümlü dekorasyon fikirlerinizi özelleştirebilirsiniz. Hayalinizdeki doğal ortamı sağlamanız artık çok kolay!
 • Ses İzolasyonu Sağlar
  Yüksek kalitede ses emiciliği özelliği vardır. Kullanılan duvarda ses izolasyonu sağlar.

 

Doğal ortamı dilediğiniz yerde hissedebilmeniz için, hayalinizdeki dekorasyon fikrini gerçekleştiriyoruz. Talebinizi bize bildirebilir, ihtiyacınıza uygun yapay duvara sahip olabilirsiniz!

Yapay Yosun Duvar

Bakımı Nasıl Yapılır?

Yapay yosun duvarın en güzel özelliklerinden biri de bakıma ihtiyaç duymamasıdır. Bakım ile uğraşmadan dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Güneş ışınlarından etkilenmez ve ilerleyen süreçlerde ekstra bir maliyet oluşturmaz.